تیم ملى اسپانیا در آستانه شروعى دوباره و جدید است، ویسنته دل بوسكه سرمربى تیم تا رقابت هاى یورو 2016 دست به ایجادى تیمى در حال گذار و موقت خواهد زد و بیشترین تغییرات در میانه میدان اتفاق خواهد افتاد.

فنزبارسا10

شروع دوباره تیم ملى اسپانیا دقیقا از جایى كلید خورد كه دو سال دیگر و در رقابت هاى یورو 2016 مى بایست پایان پذیرد، در فرانسه و در شهر پاریس. با توجه به اینكه مدافع عنوان قهرمانى جام جهانى در رقابت هاى برزیل به شكل مفتضحانه اى از دور رقابت ها كنار رفت، حال دفاع از عنوان قهرمانى یورو، به عنوان هدف اصلى ویسنته دل بوسكه و شاگردانش مطرح مى باشد.

تیم ملى اسپانیا پیش از شروع رقابت هاى انتخابى یورو 2016 و بازى مقابل مقدونیه در نخستیم گام، براى كسب آمادگى هر چه بیشتر در دیدارى تداركاتى به مصاف فرانسه رفت، اما در مقابل این تیم و شاگردان دشام، شكست را پذیرا شد. حال پرسشى كه مطرح مى شود این است كه آیا مى توان براى این تیم در آینده شانسى قائل بود؟ دل بوسكه در این خصوص معتقد است:"این تیم براى زمان حال مناسب است و البته نگاهى به آینده نیز دارد."

این سرمربى 63 ساله چندین تغییر را در اسامى بازیكنان دعوت شده به تیم ملى به وجود آورده است ولى از این دوران و تغییرات به عنوان دورانى گذرا و موقت یاد مى كند و آن را انقلاب و تغییرى بزرگ نمى داند،‌دل یوسكه در این خصوص گفت:"اگر ما در جام جهانى نتایج خوبى كسب كرده بودیم، در لیست بازیكنان دعوت شده تغییرات زیادى نداشتیم." حریفانى نظیر بلاروس، اسلواكى و لوكزامبورگ مى توانند آزمایشى خوب براى آزمودن چیدمان هاى جدید و كسب تجربه بازیكنان جوان باشند.

پرسشى كه باقى مى ماند در خصوص هویت تیم ملى فوتبال اسپانیا بعد از كناره گیرى برخى از بزرگان این تیم است، سرخیو راموس كاپیتان جدید لاروخا در این زمینه معتقد است:"من فكر نمى كنم كه تیم خیلى دچار تغییر شده باشد، تیم ملى اسپانیا همچنان هویت خود را حفظ خواهد كرد، ما چیزى را تغییر نمى دهیم و فقط برخى از بازیكنان از تیم جدا شده اند." دل بوسكه نیز كادر جدید خود را انقلابى رادیكال در لاروخا نمى داند و معتقد است كه تیم هنوز به فلسفه خود پایبند است:"مالكیت توپ و پاس هاى كوتاه از مشخصه هاى اصلى تیم هستند، این فلسفه و رویكرد تنها متعلق به بارسا نیست، بلكه بازى اسپانیا نیز بر همین دو اصل استوار است."

البته استبل بازى یك تیم همیشه به بازیكنان تیم وابسته است كه آن را به اجرا در مى آورند، بزرگ ترین تغییرات را دل بوسكه در خط میانى تیم خود و بعد از كناره گیرى بازیكنانى نظیر ژاوى هرناندز و ژابى آلونسو از رقابت هاى ملى خود خواهد داشت. در سال هاى گذشته این دو بازیكن به همراه آندره اینیستا مثلثى كارآمد در خط میانى لاروخا پدید آورده بودند. حال سرمربى تیم ملى اسپانیا براى پر كردن جاى خالى این دو هافبك موثر مى تواند به سرخیو بوسكتس و سسك فابرگاس كه دو بازیكن با ژن بارسا هستند، براى هدایت تیم خود در میانه میدان اعتماد نماید. البته این دو بازیكن پیش از این نیز با لاروخا به موفقیت هاى زیادى رسیده بودند.

در خط میانى دل بوسكه نگرانى بایت بازیكنان قابل نخواهد داشت، چون تیاگو و خاوى مارتینز دو ستاره بایرن مونیخ نیز به خوبى از پتانسیل بازى در لاروخا برخوردار هستند، بازیكنانى نظیر ایسكو، سانا كازورلا، داوید سیلوا و حتى ایارامندى نیز مى توانند در مواقع بحرانى به تیم اضافه گردند، البته سه گزینه نخست در بخش تهاجمى از قابلیت بیشترى برخوردار هستند. علاوه براین بازیكنان كوكه را نیز نباید فراموش نمود، از نظر برخى از كارشناسان فوتبال، او از شانس هاى خوبى براى قرار گرفتن در قلب لاروخا در سال هاى آتى برخوردار است.

براى این بازیكن جوان باشگاه اتلتیكو مادرید، آینده اى درخشان در تیم ملى پیش بینى مى شود، اگر دل بوسكه بخواهد با استفاده از چیدمان 3-3-4 از تیم خود بازى بگیرد، كوكه مى تواند به عنوان بازیكن دوم پست  شماره هشت، به مهره اى كارآمد تبدیل شود. این هافبك خوش آتیه در آخرین بازى اسپانیا در جام جهانى مقابل استرالیا نیز در چنین پستى به بازى گرفته شد و در تمرینات اخیر لاروخا نیز در همین پست حضور داشته است. كوكه علاوه براین توانایى بازى در كناره ها و پشت مهاجمین را نیز دارد و مى تواند انتخاب هاى دل بوسكه سرمربى تیم را براى انتخاب سیستمى مناسب در خط میانى كاملا افزایش دهد.

تیم آینده لاروخا تركیبى از بازیكنان جوان و با تجربه خواهد بود، بازیكنانى نظیر مارك بارترا (23 ساله)، دانیل كارواخال (22 ساله) و حتى رائول گارسیاى (28 ساله)،  انتخاب گارسیا نشان مى دهد كه دل بوسكه همچنان به سیستم و فلسفه كارى خود اطمینان دارد و به آن وفادار است و فقط به دنبال گزینه هایى جدید براى اجراى تفكرات خود مى باشد. به هر حال بیش از همه ستاره هاى اتلتیكو مادرید نظیر گاریسا، كوكه، خوان فران و حتى دیگو كاستا بازیكن سابق این باشگاه، مى توانند به لاروخا چهره اى جدید و از هم مهم تر انگیزه اى دو چندان براى دفاع از عنوان قهرمانى خود در رقابت هاى یورو بدهد.
به قلم مارتین ارنست، وبسایت گلموضوعات مرتبط : عمومی،
برچسب ها : ژاوی، کوکه، بارسا، بارسلونا، تیم ملی اسپانیا، اسپانیا،
منبع : طرفداری،


تاریخ : سه شنبه 18 شهریور 1393 | 09:30 ق.ظ | نویسنده : MHA 10 | نظرات
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic