به گزارش طرفداری به نظر می رسد پیش بینی های گذشته ما درست از آب در آمده و همه شواهد نشان می دهند بهترین انتقالی که بارسلونا در فصل تابستان داشته، ایوان راکیتیچ بوده است.

فنزبارسا10

این ورزشگاه نیوکمپ است که بر روی پاهایش می ایستد و یکی از بازیکنان را مورد تشویق و تحسین قرار می دهد. ایوان راکیتیچ، بازیکنی که تا به اینجا عملکردی بسیار خوب داشته و یکی از مهره های تاثیر گزار لوچو بوده است.

آنقدر خوب و موثر تا به آن جا که ژاوی، هافبک افسانه ای بارسلونا و تیم ملی اسپانیا در موردش می گوید: " انتقال راکیتیچ، یک امضای قرارداد بسیار بزرگ بود." این جمله ای است که یکی از موفق ترین هافبک های تاریخ بارسا در مورد یک نابغه دیگر و تازه وارد به زبان می آورد.

تنها انجام 6 بازی کافی بود تا هواداران متوجه شوند ایوان چه هافبک قدرتمندی است. بازیکنی که برای خریدش کمتر از 20 میلیون یورو پرداخت شده است. به واقع او در این 6 بازی هیچ جای شکی برای هیچ کس باقی نگذاشته است.

این هافبک کروات بیش از 521 پاس داده است و بالاتر از بازیکنانی نظیر تونی کروس قرار گرفته، در حالی که دقت پاس های او به مرز 88 % رسیده است. بنابراین راکیتیچ یک گارانتی برای دیگر هم تیمی هایش به حساب می آید و به شکل کامل اطمینان لوئیز انریکه را کسب نموده است و او تردیدی ندارد که چه کسی را باید به عنوان هافبک راس و هدف قرار دهد.

راکیتیچ، مسی و براوو سه بازیکنی هستند که در 6 بازی به طور ثابت در زمین بوده اند و این نشان دهنده نقش موثر هابک کروات بارسلونا است. راکیتیچ در باز پس گیری توپ نیز یکی از بهترین بوده و در کنار متخصصانی مانند بوسکتس، ماسکرانو، آلبا و متئو قرار دارد.

پس این موضوع به ما نشان می دهد که ایوان نه تنها در فاز هجومی بسیار تاثیر گزار است، بلکه نقش فراوانی در اپیزود دفاعی ایفا می کند، به یاد داشته باشیم که او گل های خوبی را به ثمر رسانده، یک گل با شوتی زیبا و از راه دور و دیگری با ضربه سری دیدنی که از روی پاس فوق العاده مسی به بار نشست.

راکیتیچ کمک کرد تا مونیر اولین گلش را برای بارسلونا در بازی های رسمی به ثمر برساند. این هافبک 26 سال تا به حال یکی از تاثیرگزارترین هافبک های لالیگا بوده و در لیست کنار بازیکنانی مانند رومانس، زارتوزا و الکس ویدال قرار دارد.

در نتیجه تمام این مجموعه به ما وعده می دهد که باید منتظر بازیکنی با کیفیت و بزرگ باشیم که می تواند میراث دار بزرگانی همچون پپ گواردیولا و ژاوی در نیوکمپ باشد.موضوعات مرتبط : آبی اناری ها،
برچسب ها : راکتیچ، ایوان راکتیچ، بارسلونافبارسا، انریکه، کروس، ژاوی، اینیستا،


تاریخ : دوشنبه 7 مهر 1393 | 05:46 ب.ظ | نویسنده : MHA 10 | نظرات
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات