به گزارش طرفداری از اولین روزی که لئو مسی به طور حرفه ای برای بارسلونا و تیم ملی آرژانیتن به میدان رفت، موفق شد تا به حال 401 گل به ثمر برساند.

فنزبارسا10

لئو مسی با گل اولی که در دیدار امروز برابر گرانادا به ثمر رساند، به چهارصدمین گلی دست پیدا کرد که در طول دوران بازیگری اش وارد دروازه حریفان کرده است. ( باشگاهی و ملی )

از روری که ستاره فوتبال جهان اولین دیدار خود برابر اسپانیول را در سال 2004 به انجام رساند تا به حال 359 گل برای بارسلونا به ثمر رسانده است. این آمار شاکل تمام بازی ها از جمله لالیگا، جام حذفی، لیگ قهرمانان و باشگاه های جهان می باشد. اگر بخواهیم تعداد گل های مسی در بازی های ملی ( جام جهانی، مقدماتی جام جهانی، کوپا آمریکا و دوستانه ) را بر این آمار اضافه کنیم، حساب گل های او به عدد 401 می رسد. یک آمار به تعبیری ظالمانه برای یک مهاجم با تنها 27 سال سن.

در حال حاضر او بهترین گل زن آرژانتین در 25 سال اخیر نیز بوده است. امروز بازیکنانی نظیر تیری هانری ( 407 گل )، رونالدو نازاریو ( 414 گل )، رائول گنزالس (423  گل) و دیگر اعجوبه حال حاضر دنیا، یعنی کریستیانو رونالدو ( 429 گل ) گل های بیشتری نسبت به مسی به ثمر رسانده اند.

البته باید این موضوع را هم در نظر گرفت که این نام های بزرگ تعداد بازی ببیشتری نسبت به ستاره آرژانتینی به انجام رسانده اند. به عنوان مثال کریس رونالدو نزدیک به 200 بازی بیشتر از مسی به انجام رسانده و 2 سال نیز از او بزرگتر است.

موضوع دیگر این است که مسی نزدیک به رکورد تلموزارا می باشد. این بازیکن موفق شده در لالیگا 251 گل به ثمر برساند در حالی که مسی در حال حاضر تعداد گل هایش به عدد 248 رسیده است.

* در هر صورت از لحاظ شخصی من فکر می کنم که باید بیش از آن که درگیر اعداد و ارقام شویم و بخواهیم یک نفر را بالاتر از بازیکن دیگر بدانیم، از حضور آن ها در زمین مسابقه و فوتبال بازی کردن آن ها لذت ببریم. چون همه می دانیم زمان مانند یک چشم بر هم زدن می گذرد و مانند همیشه حسرتی بر دل ما می ماند که چرا بیش از آن، از فوتبال در دوران هر ستاره لذت نبردیم.موضوعات مرتبط : افتخارات،
برچسب ها : مسی، لئو مسی، بارسلونا، پاریس سنت ژرمن،


تاریخ : دوشنبه 7 مهر 1393 | 06:52 ب.ظ | نویسنده : MHA 10 | نظرات
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات