به گزارش طرفداری دو تیم پاریسن ژرمن و بارسلونا فرداشب در دومین دیدار مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

فنزبارسا10

پیش بازی - پاریسن ژرمن

این دو تیم تاکنون 5 بار به مصاف یکدیگر رفته اند که هر دو تیم یک پیروزی کسب کرده اند و سه بار نیز تن به تساوی داده اند.

بارسلونا در مرحله یک چهارم نهایی فصل 13-2012 لیگ قهرمانان اروپا موفق شد از سد پاریسن ژرمن عبور کند و به مرحله بعدی صعود کند. دو تیم در پارک دو پرنس 2-2 مساوی کردند و در نیوکمپ به تساوی 1-1 دست یافتند.

تنها پیروزی بارسلونا در مقابل پاریسن ژرمن در فینال جام در جام اروپا در فصل 97-1996 اتفاق افتاد که بارسلونا با تک گل رونالدو از روی نقطه پنالتی پیروز میدان شد. در آن دیدار لوییز انریکه بازیکن بارسلونا بود و لورن بلان نیز هرچند بازیکن بارسلونا بود، اما به میدان نرفت.

تنها پیروزی پاریسن ژرمن مقابل بارسلونا به پیروزی 2-1 خانگی در مرحله یک چهارم نهایی فصل 95-1994 باز می گردد و در مجموع پاریسن ژرمن با نتیجه 3-2 راهی مرحله نیمه نهایی شد.

پیش بازی - پاریسن ژرمن

قهرمان فرانسه پس از تساوی 1-1 در زمین آژاکس، در جستجوی اولین پیروزی اش در این مسابقات می باشد.

پاریسن ژرمن پس از شکست 4-2 در مقابل هاپوئل تل آویو در مرحله گروهی جام یوفا در نوامبر 2006، در 29 دیدار خانگی اروپایی اش شکست نخورده است  و 19 پیروزی و 10 تساوی کسب کرده است.

شاگردان بلان در 4 دیدار از 5 دیدار فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا پیروز میدان شده اند. آن ها بنفیکا (3-0)، المپیاکوس (2-1)، بایر لورکوزن (2-1) و چلسی (3-1) را شکست دادند.

پاریسن ژرمن در 10 دیدار خانگی اش در مقابل باشگاه های اسپانیایی موفق شده 5 بار پیروز میدان شود. 4 تساوی و 1 شکست دیگر نتایج این تیم بوده است.

تنها شکست خانگی پاریسن ژرمن در مقابل باشگاه های اسپانیایی به شکست 3-1 در مقابل دپورتیوو لاکرونیا در مرحله دوم گروهی فصل 01-2000 لیگ قهرمانان اروپا باز می گردد.

پاریسن ژرمن تاکنون 20 بار در مقابل باشگاه های اسپانیایی به میدان رفته است که 9 پیروزی، 6 تساوی، 5 شکست، 33 گل زده و 28 گل خورده حاصل تلاش این تیم بوده است.

پیش بازی - بارسلونا

بارسلونا در اولین دیدار خود در خانه مقابل آپوئل با نتیجه 1-0 پیروز شد، اما آن ها در هشت دیدار خارج از خانه اخیر خود در لیگ قهرمانان اروپا، 4 بار شکست خورده اند و تنها 2 پیروزی کسب کرده اند. برد 1-0 در زمین سلتیک در مرحله گروهی فصل گذشته و 2-0 در زمین منچستر سیتی در مرحله یک هشتم نهایی فصل گذشته تنها پیروزی های این تیم در هشت دیدار اخیر خارج از خانه بوده است.

بارسلونا هشت بار در زمین تیم های فرانسوی به میدان رفته است که 3 پیروزی، 3 تساوی و 2 شکست حاصل تلاش این تیم بوده است.

آخرین پیروزی بارسلونا در زمین تیم های فرانسوی به پیروزی 3-2 در زمین المپیک لیون در مرحله اول گروهی لیگ قهرمانان اروپا 02-2001 باز می گردد که در آن دیدار ژاوی ارناندز نیز حضور داشت.

بارسلونا تاکنون 17 بار در مقابل باشگاه های فرانسوی به میدان رفته است که 9 پیروزی، 5 تساوی، 3 شکست، 32 گل زده و 22 گل خورده حاصل تلاش این تیم بوده است.

تقابل بازیکنان و مربیان

لورن بلان و لوییز انریکه سرمربیان دو تیم در فصل 97-1996 در تیم بارسلونا هم تیمی بودند.

لوییز انریکه دو سال متوالی زمان حضور در رئال مادرید توسط پاریسن ژرمن حذف شده است: اول در مرحله یک چهارم نهایی فصل 93-1992 جام یوفا (3-1 میزبان، 1-4 مهمان) و سپس در مرحله یک چهارم نهایی فصل 94-1993 جام در جام اروپا (0-1 میزبان، 1-1 مهمان)

لورن بلان در دیدار دو تیم فرانسه و اسپانیا در مرحله یک چهارم نهایی یورو 2012 که با برتری 2-0 اسپانیا خاتمه یافت سرمربی تیم ملی فرانسه بود. جوردی آلبا، سرخیو بوسکتس، جرارد پیکه، ژاوی ارناندز، آندرس اینیستا و پدرو رودریگز در آن دیدار عضو تیم ملی اسپانیا بودند.

زلاتان ایبراهیموویچ در فصل 10-2009 عضو تیم بارسلونا بود و به همراه این تیم چهار جام کسب کرد و در 29 بازی لالیگا 16 گل به ثمر رساند.

تیاگو موتا محصول آکادمی بارسلونا می باشد و 96 بار در لالیگا با پیراهن بارسا به میدان رفته است و 6 گل به ثمر رساند. او دو بار قهرمان لالیگا شد و در فینال لیگ قهرمانان اروپا که با قهرمانی بارسا خاتمه یافت برای این تیم به میدان رفت.

مکسول بین سال های 2009 تا 2012 عضو بارسلونا بود و 57 بار در لالیگا به میدان رفته است و دو بار قهرمان اسپانیا شده است، اما در فینال لیگ قهرمانان اروپا 2011 به میدان نرفت.

ایوان راکیتیچ در شکست 3-1 کرواسی در مقابل برزیل در جام جهانی 2014 در مقابل داوید لوییز و تیاگو سیلوا به میدان رفت.

داوید لوییز در دیدار برزیل در مقابل شیلی در جام جهانی 2014 هم در جریان بازی و هم در ضربات پنالتی دروازه کلودیو براوو را باز کرد.

تیاگو سیلوا در تساوی 2-2 میلان در مقابل بارسلونا در مرحله گروهی فصل 12-2011 لیگ قهرمانان اروپا، عضو تیم میلان بود.

یوهان کابای، لوکاس دینیه و بلیز ماتیودی در پیروزی 1-0 فرانسه در مقابل اسپانیا در دیدار دوستانه 4 سپتامبر در مقابل سرخیو بوسکتس و پدرو رودریگز به میدان رفتند.

مارک بارترا و مارتین مونتویا در فینال جام ملت های زیر 21 ساله های اروپا در پیروزی 4-2 اسپانیا در مقابل ایتالیا در مقابل مارکو وراتی به میدان رفتند.

تیاگو موتا و سالواتوره سیریگو در دیدار فینال یورو 2012 در مقابل اسپانیا عضو تیم ملی ایتالیا بودند (سیریگو به میدان نرفت) و گرگوری فن در ویل در دیدار فینال جام جهانی 2010 برای هلند در مقابل اسپانیا به میدان رفت.

حقایق بازی - پاریسن ژرمن

ژان کریستوف بهبک در تساوی 1-1 پاریسن ژرمن در مقابل تولوز در روز شنبه، تنها برای سومین بار در ترکیب ثابت پاریسن ژرمن به میدان رفت.

پاریسن ژرمن در 10 دیدارش در فصل 15-2014 در تمامی رقابت هایش طعم شکست را نچشیده است. این تیم در سوپرکاپ فرانسه با نتیجه 2-0 از سد گینگام عبور کرد.

پاریسن ژرمن تنها دو دیدار از 10 دیدار اخیر خارج از خانه اش را با پیروزی سپری کرده است.

زلاتان ایبراهیموویچ آقای گل دو فصل گذشته لیگ 1 فرانسه می باشد. او طی 67 بازی برای پاریسن ژرمن 56 بار گلزنی کرده است. او در فصل جاری نیز موفق شده پنج گل به ثمر رساند.

زلاتان ایبراهیموویچ در دو دیدار گذشته تیمش به دلیل مصدومیت از ناحیه پاشنه پای چپ حضور نداشته است و ازکویل لاوتزی در دیدار مقابل تولوز به دلیل مصدومیت از ناحیه همسترینگ حضور نداشت.

ژرژ وه آ با به ثمر رساندن 15 گل رکورددار گلزنی برای پاریسن ژرمن در لیگ قهرمانان اروپا می باشد. زلاتان ایبراهیموویچ با 13 گل بهترین گلزن پاریسن ژرمن در لیگ قهرمانان اروپا بین بازیکنان فعلی می باشد.

تیاگو سیلوا کاپیتان پاریسی ها پس از مصدومیت از ناحیه ران پای راست در پیروزی 2-1 در مقابل ناپولی در دیدار دوستانه در 11 آگوست، در مسابقات این فصل برای پاریسن ژرمن به میدان نرفته است.

زلاتان ایبراهیموویچ با دو گلی که در دیدار سوئد در مقابل استونی در تاریخ 3 سپتامبر به ثمر رساند بالاتر از اسون ریدل (49 گل) با 50 گل به بهترین گلزن تاریخ تیم ملی سوئد تبدیل شد. او 5 روز بعد در تساوی 1-1 در مقابل اتریش موفق شد 100مین بازی ملی خود را تجربه نماید.

حقایق بازی - بارسلونا

نیمار در پیروزی 6-0 بارسلونا در مقابل گرانادا در روز شنبه موفق شد اولین هتریک فصل خود برای بارسلونا را به ثبت رساند.

لیونل مسی با دو گلی که در پیروزی در مقابل گرانادا به ثمر رساند تعداد گل هایش در عرصه باشگاهی و ملی را به عدد 401 رساند.

ژاوی ارناندز در دیدار شنبه برای اولین بار در فصل جاری لالیگا از ابتدا در ترکیب بارسلونا به میدان رفت.

بارسلونا در تمامی 7 دیدارش در فصل جاری کلین شیت کرده است. با محاسبه آخرین دیدار این تیم در فصل گذشته این تیم به مدت 671 دقیقه دروازه اش را بسته نگه داشته است.

مالاگا با تساوی 0-0 در تاریخ 24 سپتامبر به رکورد فوق العاده بارسلونا در فصل جاری خاتمه داد. در آن دیدار بارسلونا حتی موفق نشد یک شوت به سمت چهارچوب مالاگا شلیک کند. داگلاس در این دیدار برای اولین بار در ترکیب بارسلونا به میدان رفت.

مونیر الحدادی اولین حضورش در ترکیب تیم زیر 21 ساله ها و بزرگسالان اسپانیا را به ترتیب در تاریخ 4 سپتامبر مقابل مجارستان و 8 سپتامبر مقابل مقدونیه تجربه کرد.
موضوعات مرتبط : لیگ قهرمانان اروپا،
برچسب ها : بارسلونا، بارسا، لیگ قهرمانان، پاریس سن ژرمن، پاریس سنت ژرمن،


تاریخ : سه شنبه 8 مهر 1393 | 11:37 ق.ظ | نویسنده : MHA 10 | نظرات
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic