تاریخ : چهارشنبه 30 بهمن 1392 | 02:15 ب.ظ | نویسنده : MHA 10 | نظرات
جدال فوق العاده حساس میان دو تیم بارسلونا و منچستر سیتی در ورزشگاه اتحاد شهر منچستر در نهایت با پیروزی 2 - 0 شاگردان مارتینو به پایان رسید تا این تیم یک قدم تا مرحله بعد فاصله داشته باشد.

ترکیب منچستر سیتی: هارت، کمپانی، دمیکلیس، کلیشی، زابالتا، توره، فرناندینیو، کولاروف (لسکات)، سیلوا، ناواس (نصری)، نگردو (ژکو)

ترکیب بارسلونا: والدز، ماسچرانو، پیکه، آلوز، آلبا، بوسکتس، ژاوی، فابرگاس (روبرتو)، اینیستا، سانچز (نیمار)، مسی

دو تیم کار را با احتیاط آغاز کردند اما شاگردان مارتینو همانطور که انتظار می رفت با هدف حفظ توپ و کنترل بازی کار را ادامه دادند و 73 درصد مالکیت توپ و 141 پاس در مقابل 41 پاس بازیکنان سیتی در 15 دقیقه ابتدایی گویای این موضوع بود.

در دقیقه 19 پاس در عمق خوب سیلوا به نگردو و فرار مهاجم اسپانیایی از میان دو مدافع بارسا همراه شد که در نهایت با تنگ شدن زاویه و ضربه نگردو به توپ از دهانه دروازه عبور کرد و رد شد.

در این لحظات بازیکنان سیتی با پرسینگ خوب خود کمی بر بازی مسلط شدند اما این برتری نسبی دقایقی بیشتر به طول نیانجامید.

در دقیقه 30 حرکت خوبی را آغاز کرد و وارد محوطه سیتی شد اما در حالی که موقعیت مناسبی داشت، مدافعان سیتی اجازه پیش روی بیشتر و زدن ضربه را به او ندادند و توپ برگشت داده شد.

دقیقه 32 هم شوت زیبای ژاوی از پشت محوطه با واکنش هارت در دو ضرب مهار شد.

در ادامه نیمه نخست سیتی همچنان با دفاع فشرده و خوب خود فضای مورد نیاز بارسایی ها را فراهم نکرد و بارسا هم حملات خود را با نفرات کمی تدارک دید تا موقعیت ضد حمله نصیب شاگردان پیگرینی نشود و بدین ترتیب نیمه نخست بدون گل مساوی به پایان رسید.

نیمه دوم؛

در دقیقه 53 اینیستا در میانه های میدان صاحب توپ شد و با پاسی در عمق مسی را در شرایط تک به تک قرار داد، اما تکل از پشت دمیکلیس، مهاجم آرژانتینی را نقش زمین کرد و علاوه بر دریافت کارت قرمز یک پنالتی نیز به کاتالان ها تقدیم کرد؛ هرچند به نظر می رسید خط بیرون از محوطه باشد!

دقیقه 54 لیونل مسی پشت توپ قرار گرفت و دروازه هارت را گشود تا هفتمین گل خود در این رقابت ها را به ثبت برساند.

بعد از این گل و 10 نفره شدن سیتی، برای لحظاتی فشار بارسا بیشتر شد و خط دفاعی میزبان آشفته و به هم ریخته به نظر می رسید اما آبی اناری ها نتوانستند اختلاف را افزایش دهند.

در دقیقه 67 هم پیگرینی، خسوس ناواس و کولاروف را بیرون کشید و به جای آنها نصری و لسکات را وارد میدان کرد.

در دقیقه 66 ارسال زمینی آلوز با ضربه ژاوی به شکلی خطرناک از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 68 یک و دوی خوب آلوز و سانچز و نفوذ مدافع کناری بارسا به محوطه حریف با ضربه بسیار خطرناک او همراه شد که توپ از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه 73 ادین ژکو به جای نگردو و در طرف دیگر نیمار به جای سانچز وارد میدان شدند.

دقیقه 76 پاس تک ضرب زابالتا به سیلوا، با کنترل سینه و ضربه این بازیکن همراه شد که ویکتور والدز به خوبی توپ را مهار کرد.

دقیقه 85 هم سرخی روبرتو جانشین سسک فابرگاس شد.

در دقیقه 90 کار برای سیتی تقریباً تمام شد؛ این بار یک و دوی نیمار و آلوز و نفوذ عالی مدافع برزیلی به محوطه سیتی، در نهایت با ضربه دقیق او توپ از میان پاهای هارت به تور رسید.

بارسلونا با این پیروزی خارج از خانه کار خود برای صعود به مرحله بعدی را بسیار آسان تر کرد اما باید دید آیا سیتی می تواند دست به شگفتی بزند و در کمپ نو جبران کند یا خیر...

آمار نهایی بازی

http://www.xum.ir/images/2014/02/18/%D8%B6.png

برچسب ها : من سیتی، بارسا، لیگ قهرمانان،


تاریخ : چهارشنبه 30 بهمن 1392 | 02:14 ب.ظ | نویسنده : MHA 10 | نظرات
کاپیتان منچسترسیتی اذعان کرد که بارسلونا برتر از تیم آنها بوده است.

بارسلونا شب گذشته موفق شد تا با نتیجه 2 - 0 منچسترسیتی را شکست دهد، اما این در حالی بود که مردان مانوئل پیگرینی از دقیقه 55، کار را با 10 نفر دنبال کردند، و اکنون مدافع بلژیکی این تیم معتقد است که کار برای تیمش سخت شده است. 

بارسا نیوز

او به ITV گفت: "0 - 2 برای ما بسیار سخت است. احساس می کنیم که آنها برتر از ما بودند. آنها برای کسب نتیجه به اینجا آمده بودند. آیا آنها بهترین تیمی بودند که می توانستیم روبرو شویم؟ نه در کل.

آنها بازیکنان فوق العاده کار آمدی دارند. آنها کیفیت فردی بسیار بالایی دارند."

عمرا جبران بکننموضوعات مرتبط : مصاحبه، لیگ قهرمانان اروپا،
برچسب ها : بارسلونا و منچستر سیتی، سیتی و بارسا، بارسلونا،


تاریخ : چهارشنبه 30 بهمن 1392 | 02:05 ب.ظ | نویسنده : MHA 10 | نظرات
پدرو رودریگس مهاجم تیم فوتبال بارسلونا اخیرا یکی از معدود مصاحبه های خود را با روزنامه گاردین انجام داده است. علیرغم موفقیتهای بسیار این بازیکن اهل جزایر قناری، او همیشه چهره ی آرام و بی ادعایی داشته که این نشأت گرفته از تربیت خانوادگی و زادگاه اوست.

اگر چه در سالهای اخیر پدرو فرم گلزنی سابق خود را از دست داده بود، اما ورود نیمار به بارسلونا به حدی به وی انگیزه داد که اکنون او دومین گلزن برتر این فصل بارسلوناست.

.: سایت تخصصی هواداران بارسلونا درایران :.

پدرو در اوایل، شروع ناامید کننده ای را به عنوان هافبک بازیساز داشت. به او گفته شده بود که شماره 10 محض در سیستم 4-3-3 لاماسیا جایی ندارد و به همین دلیل اغلب از ترکیب تیم جا می ماند. با این حال، زمانی که که گواردیولا سکان هدایت بارسلونای ب را در اختیار گرفت، پدرو را به یکی از کلیدی ترین بازیکن های تیم تبدیل کرد.

فصل بعد این پدرو و سرخیو بوسکتس بودند که گواردیولا آنها را از بارسای ب به تیم اصلی انتقال داد. پدرو درباره این انتقال گفت: «کار راحتی نیست که بتوانید اعتماد یک مربی را جلب کنید تا شما را از تیم جوانان یکی از بهترین تیم های دنیا به تیم اصلی اضافه کند. گواردیولا به من اعتماد داشت و از من پشتیبانی می کرد. بدون این دو فاکتور ممکن است یک بازیکن انگیزه خود را از دست دهد و به فکر جدایی از باشگاه بیافتد. ما پس از فینال جام حذفی سال 2012 و آخرین باری که گواردیولا بروی نیمکت بارسلونا نشست، صحبتهای مفصلی را با وی داشتیم و من از او تشکر کردم».

پدرو همچنین بخشی از عملکرد این فصل خود را مدیون سرمربی جدید بارسلونا، خراردو مارتینو است که سبک مستقیم بازی کردن و ضد حمله ای او مورد توجه مهاجمان تیم قرار گرفته است. او درباره این موضوع گفت: «من می دانم که بهترین بازی برای من آن دسته از بازی هایی است که در آن فضای کافی وجود دارد تا بتوانم با تکیه بر سرعتم از مدافعان حریف پیشی بگیرم. این به نفع من و تیم است. ولی متاسفانه در بازیهای اندکی چنین فرصتی پیش می آید. اما سرمربی تیم با چرخش های زیادی که در ترکیب انجام می دهد باعث می شود که به همه بازیکنان فرصت کافی برسد. من از موقعیت هایی که به من رسیده و نحوه استفاده از آنها بسیار راضی هستم». اگرچه پدرو رودریگس دوست دارد تا دقایق بیشتری را در زمین حضور داشته باشد، اما او اعتقاد دارد که سیستم چرخشی مارتینو به رقابت آنها در لیگ قهرمانان اروپا مقابل منچستر سیتی و همچنین در بازیهای آینده به تیم کمک خواهد کرد؛ «مارتینو کار بسیار خوبی انجام می دهد که از سیستم چرخشی استفاده می کند. این موضوع بسیار مهم است که در پایان فصل در فرم بسیار خوبی باشیم. فصل قبل در بازی با بایرن مونیخ ما بازیکنان کلیدی خود را از دست داده بودیم و در سطح پایینی از آمادگی جسمانی قرار داشتیم».

این چرخش ها در ترکیب تیم بارسلونا و تیم ملی اسپانیا به این معناست که او همیشه انتخاب دوم است و پشت سر نامهای بزرگتر قرار دارد. اما پدرو علاقه مند به کسب جایگاه فوق ستاره در تیم نیست. این بازیکن اهل جزایر قناری در زمین مسابقه بازیکنی سریع، با مهارت و هجومی بوده و در خارج از زمین هم شخصیتی بسیار آرام دارد. پدرو به بازیکن دیگر اهل جزایر قناری یعنی داوید ویا اشاره کرد و عملکرد وی را مورد ستایش قرار داد: «او جوری رفتار نمی کند که شما فکر کنید او بازیکن بسیار مهمی برای تیم است اما واقعیت این است که او یکی از بهترین بازکنان دنیاست. ما سعی می کنیم که زندگی بسیار آرامی را در خارج از زمین داشته باشیم؛ کاملاً به دور از هرچه پیرامون فوتبال است». از بیان این جملات به راحتی می توان به خصوصیات رفتاری پدرو پی برد.

او در خارج و داخل زمین بازیکن آرام و مطمئنی است. او گفت: «شما باید مقابل دروازه خونسرد باشید. باید فکر کنید و جایگیری دروازبان را در نظر بگیرید و درباره تیم مقابل تحقیق کنید و آنها را به درستی بشناسید تا زمانیکه زمان و دید کافی وجود ندارد بتوانید تصمیم درستی بگیرید». پدرو درباره جایگاه خود در تیم نیز چنین عقیده ای دارد: «حتی زمانی که فکر می کنید که باید بیشتر بازی کنید هم باید مثبت اندیش باشید تا بتوانید از موقعیت های پیش رو استفاده کنید. در غیر اینصورت، باید در آخر فصل موقعیت خود را تجزیه و تحلیل کنید و به دنبال بهترین راه حل بگردید». جمله آخر نشانگر این است که پدرو علیرغم فروتنی، از جایگاه اصلی خود در تیم آگاه است اما دوست ندارد بازی خود را در تیم دیگری دنبال کند.

پدرو همیشه برای کسب موفقیت در بارسلونا تلاش می کند و تا بحال نیز موفقیتهای زیادی در این تیم کسب کرده است. «زمانی که کار خود را در تیم اصلی آغاز کردم ما اتوئو، هانری و زلاتان را در تیم خود داشتیم. اکنون هم مسی، نیمار و الکسیس را در ترکیب تیم خود داریم. تابستان فرا می رسد و خریدهای بزرگ دیگری خواهیم داشت، اما من به تلاش خود ادامه خواهم داد». اعتماد به نفس و قدرت سازگاری که در جمله بالا نهفته است، تنها چیزی است که کافی است درباره این بازیکن بدانیم. بازیکنی که همیشه برای کسب موفقیتهای جدید در بارسا تلاش کرده، می کند و خواهد کرد.

:225::225::225::225:موضوعات مرتبط : مصاحبه،
برچسب ها : پدرو، بارسا، بارسلونا،


تاریخ : چهارشنبه 30 بهمن 1392 | 02:02 ب.ظ | نویسنده : MHA 10 | نظرات
ستاره آرژانتینی حالا در رقابتهای این فصل لیگ قهرمانان اروپا 7 گله است

لیونل مسی ستاره آرژانتینی بارسلونا در بازی دیشب تیمش مقابل منچسترسیتی گلزنی کرد تا در رقابتهای این فصل لیگ قهرمانان اروپا۷ گله شود. او در پایان این بازی در گفتگویی با خبرنگاران اعلام کرد که برد ۰-۲ تیمش گامی مهم برای رسیدن به دور بعدی است ولی کار را تمام شده ندانستمسی در آنالیز عملکرد بارسا گفت:

بارسا نیوز

« بازی فوق العاده ای انجام دادیم.مقابل تیم بزرگی بازی می کردیم که خیلی خطرناک بود ولی واکنش خوبی نشان دادیم.برد در خانه حریف گام مهمی روبه جلوست ولی سرنوشت این بازی رقم نخورده و قطعی نشده؛ چرا که سیتی تیم بزرگی است و بازیکنان خیلی خوبی دارد »مسی درمورد عطش و هیجانش برای بازی کردن گفت:« نمی دانم برای چه گفتند که من عطش وهیجانم به فوتبال را از دست داده ام. اصلا این طور نیست. این بازی برای ما بود و نیازی به تغییر در تیممان نیست.»

او درمورد شرایط فردی اش گفت:« هرزمان که توپ را از یک سو به سوی دیگر میدان به گردش در می آوردیم، من شرایط خوبی داشتم و بازی خوبی را انجام دادم

:296::296::296::296::296:موضوعات مرتبط : مصاحبه،
برچسب ها : مسی، لیونل مسی، لئو مسی، بارسلونا، بارسا،


تاریخ : چهارشنبه 30 بهمن 1392 | 02:01 ب.ظ | نویسنده : MHA 10 | نظرات
او به افرادی تاخته که در این روزها به بارسلونا حمله کرده بودند.سسک فابرگاس، بازیکن بارسلونا پس از پیروزی در خانه منچسترسیتی گفت:

«ما صدرنشین لیگ هستیم و امشب هم نتیجه‌ای عالی گرفتیم.در فینال جام حذفی حضور داریم و همه خواسته‌ها را انجام داده‌ایم اما طرفداران در اسپانیا به صورت کلی بسیار به شما فشار می‌آورند. به همین دلیل است که تیم ما بسیار خاص جلوه می‌کند.

بارسا نیوز

امشب ما باید چیزهایی را ثابت می‌کردیم که این کار را به‌زیبایی هم انجام دادیم. تیم ما افتخارات بسیاری کسب کرده اما امروز از آن روزها بود. همه می‌گفتند بارسلونا آن تیم همیشگی نیست و برخی هم زیادی حرف می‌زدند ولی حالا دهانشان را چند روزی می‌بندند.»

از او پرسیدند که آیا کار تمام شده یا نه و او گفت: «به هیچ وجه. ما تا انتها به سیتی احترام خواهیم گذاشت. هرگز نمی‌دانید در فوتبال چه خواهد شد. شب خوبی در فوتبال بود اما در سه هفته آینده باید بسیار سخت تلاش کنیم تا به یک‌چهارم نهایی برسیم.»

:200::200::200::200::200::200:موضوعات مرتبط : مصاحبه،
برچسب ها : فابرگاس،


تاریخ : چهارشنبه 30 بهمن 1392 | 02:00 ب.ظ | نویسنده : MHA 10 | نظرات
گراهام پل داور سرشناس و بازنشسته انگلیسی به حمایت از تصمیم یوناس اریکسون داور سوئدی بازی بارسلونا برابر منچسترسیتی، بر اخراج دمیکلس و اعلام پنالتی به نفع بارسلونا پرداخت.


به گزارش  Daily Mail، گراهام پل داور سرشناس و بازنشسته انگلیسی در صحبت هایی با این خبرنگار این وب سایت خبری، با تایید تصمیم داور مبنی بر گرفتن پنالتی به سود براسلونا و اخراج مارتین دمیکلیس، اذعان کرد که کمک داور این دیدار گل صحیح جرارد پیکه را هم به اشتباه مردود دانسته است.

"پنالتی بارسلونا از نظر من درست بود، شاید بازیکنان مچسترسیتی اعتقاد داشتند که پیش از آن خطایی بر روی خسوس ناواس انجام شده، اما وجود چنین برخوردهایی در فوتبال طبیعی است. ما نمی توانیم بر سر اخراج دمیکلیس بحثی داشته باشیم زیرا لیونل مسی در موقعیت صد در صد گلزنی قرار داشت. برای همین خطای دمیکلیس یک به طور واضحی مستحق گرفتن کارت قرمر بود."


"اما سوال اصلی این جاست که محل وقوع خطا بیرون از محوطه جریمه بود یا داخل آن؟ می دانم که مدافعان با تجربه معمولا چنین تکل هایی را تنها در خارج از محوطه جریمه می زنند. اما از نظر من ادامه خطا و تکل دمیکلیس تا روی خط محوطه جریمه ادامه پیدا می کند، پس به حکم قانون تصمیم داور در اعلام پنالتی درست بود."

"داور ها در این صحنه ها تا مطمئنن نباشند، پنالتی اعلام نمی کنند، برای همین اریکسون سوئدی حتما صحنه را به خوبی دیده و با اطمینان چنین تصمیمی را گرفته است. ضمن آنکه اگر به موقعیت کمک داور نگاه کنید، می توانید ببینید که او در زاویه دیدی عالی نسبت به صحنه قرار دارد و برای همین تصمیم درستی را اتخاذ کرده است."

"شما در لحظه آخر نیز می توانید ببینید که تماس دوم پای دمیکلیس، هنگام حرکت روی زمین به پای چپ مسی به وضوح در داخل محوطه جریمه رخ داده و تصمیم داور مبنی بر اعلام پنالتی درست بوده است."


"شاید بازیکنان و هواران سیتی خود را متضرر تصمیمات داوری قلمداد کنند، اما آنها خوش شانس بودند که داور گل صحیح جرارد پیکه را به اشتباه مردود کرد. در آن صحنه سمیر نصری به وضوح عقب تر از سسک فابرگاس، ارسال کننده پاس گل پیکه بود و آن صحنه نمی توانست آفساید باشد."


گفتنی است دیدار برگشت دو تیم، چهارشنبه شب سه هفته آینده و در استادیوم نیوکمپ به میزبانی بارسلونا برگزار خواهد شد.

داوری خیلی به نفع سیتی گرفتموضوعات مرتبط : مصاحبه، لیگ قهرمانان اروپا،
برچسب ها : بارسا، سیتی، بارسلونا، داوری،


تاریخ : چهارشنبه 30 بهمن 1392 | 01:56 ب.ظ | نویسنده : MHA 10 | نظرات
 نیمار، مهاجم تیم بارسلونا اظهار داشت که تیم مانوئل پیگرینی هنوز یک راه طولانی تا رسیدن به قهرمان لالیگا فاصله دارد.


ملی پوش برزیلی همچنین با اشاره به تجربه بالای تیمش در رقابت های اروپایی (6 دوره حضور در نیمه نهایی چمپیونزلیگ) اطمینان داد که کاتالان ها از سد شاگردان مانوئل پیگرینی خواهند گذشت.

او گفت: "آنها بازیکنان بسیار خوبی دارند - اما ما در این رقابت ها تجربه بسیار بیشتری داریم. ما به آنها احترام خواهیم گذاشت، اما اگر ما متمرکز باشیم و به روشی بازی کنیم که می دانیم، فکر می کنم بتوانیم صعود کنیم.

من مطالبی در مورد اینکه منچستر سیتی به خاطر گل زده بیشتر در لیگ انگلیس می تواند بارسلونا را شکست دهد، خوانده بودم - اما فکر می کنم واقعیت این است که منچستر سیتی هنوز راه زیادی تا رسیدن به بارسلونا دارد."


:296::296::296::296::296::296:موضوعات مرتبط : اخبار بارسلونا، مصاحبه، لیگ قهرمانان اروپا،
برچسب ها : نیمار، بارسلونا، بارسا، سیتی،


تاریخ : چهارشنبه 30 بهمن 1392 | 01:54 ب.ظ | نویسنده : MHA 10 | نظرات
جراردو تاتا مارتینو اظهار داشت که تیمش در دقیقه 53 بازی مقابل منچسترسیتی خوش شانس بوده که صاحب ضربه پنالتی شده است؛ اما مربی آرژانتینی هنوز هم باور دارد که در طول 90 دقیقه تیمش بهتر از حریف بوده، و به صحنه ای اشاره کرد که به ضرر بارسا بوده است.


او در کنفرانس خبری بعد از بازی گفت: "من گفته ام که احتمالاً خطا به روی مسی بیرون از محوطه بوده است [وقتی دمیکلیس تکل زد] اما این حقیقت هم وجود دارد که وقتی سسک به پیکه پاس گل داد، در آفساید نبود. من در مورد داوری ها صحبت نمی کنم، یا حداقل اغلب اوقات در مورد آنها صحبت نمی کنم، چرا که شما را به جایی نمی رساند. من از تیمم راضی هستم و روی نقاطی که نیاز به پیشرفت داریم تمرکز کرده ام."

مارتینو از اینکه استراتژی اش برای بازی جواب داده است خوشحال بود:

"منچستر سیتی بازی خود را بر پایه مالکیت توپ برنامه ریزی کرده بود، اما آنها همچنین مستقیم تر از ما هستند، به خصوص وقتی که ما با 4 هافبک بازی کنیم. ما این را می دانستیم، و به این همین دلیل با آن روش بازی کردیم - می دانستیم که گرفتن توپ از آنها حیاتی خواهد بود. تنها 10 دقیقه در نیمه اول و دوم وجود داشت که ما خیلی خوب بازی نکردیم، اما جدا از آن، فکر می کنم بازی را کنترل کردیم."

همینطورهموضوعات مرتبط : مصاحبه، لیگ قهرمانان اروپا،
برچسب ها : بارسا، سیتی، بارسلونا، مارتینو،


تاریخ : چهارشنبه 30 بهمن 1392 | 01:53 ب.ظ | نویسنده : MHA 10 | نظرات
بازهم بارسای بزرگ برد و مطابق انتظار یه عده از افرادی که 2 ماه تموم صابون باخت پرگل بارسا رو به بدنشون میزدن و شبانه روز خواب تحقیر ما رو می دیدن شروع کردن به زدن حرفای زشت و بی شرمانه ای که دیگه برخلاف گذشته هیچ فرد بی طرفی براش تره هم خورد نمیکنه!!!


نیمه اول هند پنالتی واضح برای بارسا گرفنه نشد و تو نیمه دوم هم گل سالم پیکه آفساید گرفته شد تا به قول یکی از دوستای یونایتدیمون "فاجعه کامل نشه"!!!

بارها پیش اومده که داوری تو بازی بارسا به ضرر هر دو طرف اشتباه کرده اما این بی شرمایی که برد بارسا خاری تو چشمشونه فقط روی اشتباهات به نفع بارسا زوم کردن و با تهمت ها و جودادن هاشون کاری کردن که خیلی ها به بارسای بزرگ شک کنن!!

آیا وقت اون نرسیده که تمومش کنین این حرفای زشت و بی شرمانه رو؟؟؟ اون دنیا چطور میخواین جواب این همه تهمت رو بدین؟؟؟؟

:225::225::225:موضوعات مرتبط : لیگ قهرمانان اروپا، عمومی،
برچسب ها : بارسا، سیتی،


تاریخ : چهارشنبه 30 بهمن 1392 | 01:49 ب.ظ | نویسنده : MHA 10 | نظرات
ژاوی هرناندز در دیدار مقابل منچستر سیتی در ترکیب اصلی قرار داشت و با رکورد 144 بازی رائول گونزالس در چمپیونزلیگ که بیشترین تعداد بازی برای یک بازیکن اسپانیایی بود، برابری کرد.

با این حال، رائول با حضور در 2 تیم به این رکورد رسید، یعنی رئال مادرید و شالکه، در حالی که ژاوی تمام 144 بازی خود در این رقابت ها را در یک باشگاه تجربه کرده است.


ژاوی این فرصت را دارد که در بازی برگشت مقابل سیتی رکورد اسطوره باشگاه رئال مادرید را بشکند، اما هنوز با رایان گیگز که 149 بازی انجام داده است فاصله دارد - بازیکنی که او هم تمام بازی هایش را برای یونایتد انجام داده است - و هنوز در 40 سالگی به بازی کردن ادامه می دهد.

رائول، حالا در تیم السعد قطر توپ می زند و برخلاف ژاوی و گیگز که تیمهایشان هنوز در گردونه رقابت ها باقی مانده اند، نمی تواند رکورد خود را بهبود بخشد.

منچستر یونایتد اولین تیمی بود که ژاوی برای نخستین بار در چمپیونزلیگ مقابل آنها قرار گرفت، و در ورزشگاه اولد ترافورد به تساوی 3 - 3 رضایت دادند.

اولین گل در آن مسابقه توسط رایان گیگز به ثمر رسید، تنها بازیکنی که بیشتر از ژاوی در این تورنمنت بازی کرده است.

:296::296::296::296::296::296::296::296:موضوعات مرتبط : اخبار بارسلونا، آبی اناری ها، لیگ قهرمانان اروپا،
برچسب ها : ژاوی،


تاریخ : چهارشنبه 30 بهمن 1392 | 01:38 ب.ظ | نویسنده : MHA 10 | نظرات
تاتا مارتینو در کنفرانس خبری عصر امروز خود دیدار فردا شب تیمش مقابل منچستر سیتی در مرحله یک هشتم نهایی چمپیونزلیگ را به این شکل ارزیابی کرد:


"در اختیار داشتن مالکیت توپ بارسا را بالا خواهد برد و در عین حال سیتی را پایین خواهد کشید. هرکس کمتر توپ را در اختیار داشته باشد بیشتر به دردسر خواهد افتاد."

بازی را کنترل خواهید کرد یا برای گلزنی می روید؟ "شما نمی توانید یکی را بر دیگری در اولویت قرار دهید. ما باید مالکیت توپ را در اختیار داشته باشیم چرا که باعث بالا رفتن نشاط ما خواهد شد و علیه سیتی خواهد بود. بعد از انجام این کار، می توانیم به تلاش برای گلزنی هم فکر کنیم."

کدام خصوصیت منچستر سیتی را بیشتر تحسین می کنید؟ "نکته برجسته ای که در سیتی توجه مرا جلب می کند، تنوع آنهاست – آنها راه های زیادی برای پیش روی دارند: انتقال بازی از وسط و سپس بردن توپ به مدافعان کناری، و یا نفوذ مستقیم از مرکز. آنها در ضربات ایستگاهی هم تخصص دارند... و آنها در لیگ برتر بیشترین گل زده را دارند، بنابراین متوقف کردن تیم آنها کار سختی خواهد بود. بهترین فرمول این است که اجازه صاحب توپ شدن را به آنها ندهیم. استایل بازی آنها شبیه ماست، شاید کمی مستقیم تر از ما، اما بازیکنان آنها به خوبی یکدیگر را پیدا می کنند."

آیا می توان سیتی را به عنوان 'مینی بارسا' توصیف کرد؟ "نه، آنها به معنای واقعی کلمه، مینی نیستند – آنها یکی از بهترین تیم های دنیا هستند. ناواس یک بازی کاملاً مستقیم ارائه می کند، سیلوا توپ را مدیریت می کند، ضربات ایستگاهی می زند... آنها بازیکنانی از ملیت های مختلف دارند – یایا توره، آگوئرو، فرناندینیو..."

نیمار در ترکیب اصلی خواهد بود یا روی نیمکت؟ "ما باید مراقب سلامتی او باشیم. بعد از اتفاقی که برای او رخ داد، ما باید تصمیم بگیریم که آیا قرار دادن او در ترکیب ابتدایی خوب است یا باید به عنوان بازیکن تعویضی از او استفاده کنیم."

این قرعه می تواند تداعی کننده یک فینال جذاب باشد... "نمی خواهم گستاخ یا از خود راضی به نظر برسم اما این قرعه می توانست در مراحل بعدی این تورنمنت رخ دهد – حداقل در مرحله یک چهارم نهایی چرا که هر دو تیم در فرم خوبی هستند."

پلان B، در صورت موفق نبودن استراتژی مالکیت توپ: "اگر ما توپ را در اختیار نداشته باشیم، حتی شانسی برای خودنمایی نخواهیم داشت."

غیبت آگوئرو: "من به شما دو جواب خواهم داد – یکی به عنوان هوادار فوتبال و دیگری به عنوان مربی بارسلونا. به عنوان یک هوادار، من از بازی نکردن او خیلی متأسف خواهم شد چرا که همه ما می خواهیم بهترین بازیکنان دنیا را ببینیم، اما به عنوان مربی بارسا، بازی نکردن او به معنای یک مشکل کمتر برای ماست."

برچسب ها : بارسا، سیتی، بارسلونا،


تاریخ : سه شنبه 29 بهمن 1392 | 08:10 ب.ظ | نویسنده : MHA 10 | نظرات
سرمربی آرژانتینی آبی‌اناری‌ها معتقد است نمی‌توان منچسترسیتی را مینی بارسلونا نامید.

تاتا مارتینو پیش از دیدار امشب تیمش مقابل منچسترسیتی در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا اظهار داشت: در دست داشتن مالکیت توپ در عین حال که بارسلونا را بالا می‌برد؛ منچسترسیتی را پایین می‌کشاند. 

بارسا نیوز

هر تیمی کمتر توپ را در دست داشته باشد، بیشتر به مشکل بر می‌خورد.وی در پاسخ به این سوال که آیا بازی را کنترل می‌کنید یا به دنبال گلزنی هستید، گفت: نمی‌شود یکی را به دیگری ترجیح داد. ما باید مالکیت توپ را در دست داشته باشیم. پس از این کار می‌توانیم به فکر گلزنی باشیم. سرمربی بارسلونا خاطرنشان کرد: تنوع منچسترسیتی را بهترین ویژگی این تیم می‌دانم. آنها روش‌های زیادی برای حمله کردن دارند. آنها در ضربات ایستگاهی مهارت دارند و بیشترین گل زده را دارند بنابراین متوقف کردنشان کار مشکلی است. بهترین فرمول این است که به آنها اجازه ندهیم توپ را در اختیار بگیرند. شیوه بازی آنها شبیه به ما است؛ شاید کمی مستقیم‌تر بازی کنند.

وی در پاسخ به اینکه آیا می‌توان سیتی را «مینی بارسا» نامید، اضافه کرد: نه؛ آنها از هیچ لحاظی مینی نیستند. منچسترسیتی یکی از بهترین تیم‌های دنیا است. ناواس بازی بسیار هجومی‌ای دارد؛ سیلوا توپ را کنترل می‌کند و فضا ایجاد می‌کند. آنها بازیکنانی از ملیت‌های مختلف دارند؛ یحیی توره، آگوئرو، فرناندینیو...

مارتینو ادامه داد: باید مراقب سلامتی نیمار باشیم. پس از اتفاقی که افتاد، باید تصمیم بگیریم که کدام کار بهتر است؛ این که او را از اول بازی به میدان بفرستیم یا به عنوان یار تعویضی از او استفاده کنیم.

وی تأکید کرد: نمی‌خواهم خودبین به نظر برسم اما این مسابقه می‌توانست کمی دیرتر در این مسابقات برگزار شود؛ حداقل در مرحله یک‌چهارم نهایی، زیرا هر دو تیم بسیار خوب هستند.

مارتینو افزود: در پاسخ به غیبت آگوئرو دو جواب دارم؛ یکی به عنوان یک هوادار فوتبال و یکی هم به عنوان مربی بارسلونا. به عنوان یک هوادار خیلی ناراحت هستم که او بازی نمی‌کند، زیرا همه ما می‌خواهیم نمایش بهترین بازیکنان دنیا را ببینیم اما به عنوان مربی بارسلونا غیبت او باعث می‌شود مشکل کمتری در بازی داشته باشیم. 

خخخخخخخخخموضوعات مرتبط : مصاحبه،
برچسب ها : بارسلونا، مارتینو، جراردو مارتینو، بارسا، منچستر سیتی، سیتی و بارسلونا،


تاریخ : سه شنبه 29 بهمن 1392 | 08:06 ب.ظ | نویسنده : MHA 10 | نظرات
بازیکن برزیلی که به آمادگی کامل رسیده می‌گوید سیتی با تیمش از نظر تجربه بسیار فاصله دارد. نیمار، فوق ستاره بارسلونا گفته منچسترسیتی باید مسیری بسیار طولانی را برود تا ابرقدرت اروپا شود.

سیتی در تابستان 120 میلیون یورو خرج بازیکنان جدید کرد و به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا رسیده است. اما آنها برای صعود به یک‌چهارم نهایی باید بهترین تیم فصول اخیر لیگ قهرمانان، یعنی بارسلونا را کنار بزنند. 

بارسا نیوز

خط حمله سیتی در این فصل بیش از 100 گل در تمامی رقابت‌ها زده است، اما نیمار می‌گوید: «این حرف‌ها را خوانده‌ام که می‌گویند منچسترسیتی به دلیل گل‌های فراوانی که در انگلیس می‌زند بارسلونا را شکست خواهد داد. اما به نظرم حقیقت این است که منچسترسیتی هنوز با بارسلونا فاصله‌ای زیاد دارد.

بله، آنها بازیکنان بسیار خوبی دارند اما ما تجربه بسیار بیشتری در این رقابت‌ها داریم. ما به آنها احترام خواهیم گذاشت، اما اگر تمرکز کنیم و به روشی که بلد هستیم بازی کنیم، به نظرم ما صعود خواهیم کرد.»

نیمار در بازی با رایو وایکانو دقایقی به میدان رفت و گلی بسیار زیبا زد. او گفت: «البته که بی‌صبرانه منتظر بازگشت به میادین و حضور مقابل منچسترسیتی بودم. به همین دلیل است که بارسلونا را انتخاب کردم تا بتوانم شب‌هایی اروپایی نظیر این را تجربه کنم.
هر رقابتی برای ما مهم است. اما لیگ قهرمانان بسیار ویژه است و رویای من این است که امسال قهرمانش شویم.»

:225::225::225::225:موضوعات مرتبط : مصاحبه،
برچسب ها : نیمار، منچستر سیتی، بارسلونا، بارسلونا و منچستر سیتی،


تاریخ : سه شنبه 29 بهمن 1392 | 08:05 ب.ظ | نویسنده : MHA 10 | نظرات
نکاتی جالب در مورد دیدار فردا شب منچسترسیتی – بارسلونا

- منچسترسیتی از چهار بازیکن اسپانیایی به نام های خاوی گارسیا، خسوس ناواس، آلوارو نگردو و داوید سیلوا بهره می گیرد و چهار بازیکن دیگر این تیم نیز از لالیگا راهی منچسترسیتی شده اند از جمله یحیی توره که بازیکن سابق بارسلونا بوده است. به علاوه مانوئل پیگرینی که آشنایی کاملی با فوتبال اسپانیا دارد و تیکستی بگیریستین مدیر فوتبالی این تیم که بارسا را بهتر از هر کس دیگری می شناسد.


- مانوئل پیگرینی با وجود کسب 15 امتیاز به عنوان تیم دوم گروه خود صعود کرد، این در حالیست که تاتا مارتینو با 13 امتیاز بارسا را به عنوان تیم اول راهی مرحله بعدی کرد.

 برخوردهای قبلی دو تیم:

این دو باشگاه شش دیدار دوستانه با یکدیگر برگزار کرده اند که نتایج آن به شرح ذیل می باشد:

1952 بارسلونا 5 – 1 منچسترسیتی

1957 بارسلونا 3 – 2 منچسترسیتی

1974 بارسلونا 3 – 2 منچسترسیتی

1986 بارسلونا 1 – 1 منچسترسیتی (در ضربات پنالتی بارسا 4-3 پیروز شد، بازی در اوئلوا برگزار شد.)

2003 منچسترسیتی 2 – 1 بارسلونا

2009 بارسلونا 0 – 1 منچسترسیتی

 - بارسلونا در تاریخ 10 آگوست 2003 برای افتتاح یک استادیوم برای بازی های عام المنفعه به مصاف منچسترسیتی رفت. نیکلاس آنلکا و تروور سینکلر برای منچسترسیتی گلزنی کردند و خاویر ساویولا تک گل بارسا را به ثمر رساند. پویول و ژاوی در ترکیب بارسا در آن دیدار حضور داشتند و اینیستا نیز به عنوان یار جانشین به میدان رفت.

- منچسترسیتی در دیدار دوستانه پیش فصل در ماه آگوست 2009 موفق شذ با تک گل مارتین پتروف بارسلونا را شکست دهد. توره در آن دیدار برای بارسا بازی کرد، در حالی که پابلو زابالتا تنها بازمانده سیتی از آن بازی می باشد.

پیش بازی:

- منچسترسیتی برای اولین بار راهی مرحله یک هشتم نهایی این مسابقات شد، اما مانوئل پیگرینی به همراه ویارئال (2006 و 2009) و مالاگا (2012) موفق به حضور در مرحله یک چهارم نهایی شده است.

- بارسلونا چهار بار قهرمان اروپا شده است و در هفت دوره متوالی راهی مرحله یک چهارم نهایی شده است. در مرحله یک هشتم نهایی فصل گذشته، بارسا ابتدا 2-0 مغلوب میلان شد، اما در دیدار برگشت با 4 گل از سد مهمان خود عبور کرد.

- منچسترسیتی در بازی دوم مرحله گروهی با نتیجه 3-1 مغلوب بایرن مونیخ شد، که این تنها شکست آن ها در 23 دیدار آخرشان در شهر منچستر بوده است.

- بارسلونا در اولین دیدار خارج از خانه شان در فصل جاری موفق شدند با نتیجه 1-0 سلتیک را شکست دهند، اما با نتیجه 2-1 مغلوب آژاکس شدند و در 6 دیدار آخر خارج از خانه شان در رقابت های اروپایی فقط یک پیروزی کسب کرده اند و سه بار شکست خورده اند.

- رکورد منچسترسیتی در بازی های خانگی در مقابل تیم های اسپانیایی 2 پیروزی، 2 تساوی و بدون شکست می باشد. سرخیو آگرو گل تساوی بخش تیمش در مقابل رئال مادرید در آخرین دیدار مرحله گروهی فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا را به ثمر رساند و همچنین در پیروزی 2-1 مقابل ویارئال در مرحله گروهی فصل 12-2011 نیز گلزنی نمود.

- بارسلونا در 5 دیدار خارج از خانه اش در انگلیس پیروز میدان نشده است و در آخرین دیدارش در فصل 12-2011 با نتیجه 1-0 مغلوب چلسی شد. آخرین پیروزی آن ها در انگلیس به فصل 07-2006 و پیروزی 1-0 در مقابل لیورپول باز می گردد. ویکتور والدس، پویول، ژاوی، اینیستا و لیونل مسی همگی در آنفیلد بازی کردند.

- رکورد کلی بارسا در انگلیس، 6 پیروزی، 8 تساوی و 14 شکست می باشد. پیروزی 3-1 در فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال 2011 در ویمبلی و در مقابل منچستریونایتد در این آمار محاسبه نشده است.

- بارسلونا تا کنون موفق نشده در شهر منچستر پیروز از میدان خارج شود. 2 تساوی و 2 شکست در مقابل منچستریونایتد در اولدترافورد ارمغان بارسا از بازی در شهر منچستر بوده است. آخرین آن ها نیز شکست 1-0 در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا 08-2007 بود که توره نیز عضو بارسا بود. توره همچنین در پیروزی بارسلونا در مقابل منچستریونایتد در فینال رم در سال 2009 عضو بارسلونا بود.

 رقابت های رودررو:

- در طول 9 فصل حضور در لالیگا، مانوئل پیگرینی به همراه ویارئال، رئال مادرید و مالاگا تنها 4 بار موفق به شکست بارسلونا شده است، که آخرین آن پیروزی 2-1 همراه با ویارئال در نیوکمپ در مارس 2008 بود. او همراه با رئال مادرید در فصل 10-2009 هر دو بازی خود را در لیگ در مقابل بارسا با نتایج 1-0 و 2-0 واگذار کرد. رکورد کلی این مربی شیلیایی در مقابل بارسلونا 22 بازی، 4 برد، 4 مساوی و 14 شکست بوده است.

- تیکستی بگیریستین مدیر فوتبالی منچسترسیتی بین سال های 2003 تا 2010 نقش مشابهی در تیم بارسلونا ایفا می کرد. او عضو تیم بارسلونای قهرمان اروپا 1992 بود و 4 قهرمانی لالیگا، یک جام در جام اروپا و یک سوپرجام اروپا همراه با بارسلونا به عنوان بازیکن در طول هفت سال حضور در این تیم کسب کرد.

- در طول سه فصل حضور در بارسلونا بین سال های 2007 تا 2010، توره 74 بار در لیگ برای بارسا به میدان رفت و 4 گل به ثمر رساند و به این تیم کمک کرد دو لالیگا و یک قهرمانی اروپا کسب نماید.

- پابلو زابالتا بین سال های 2005 تا 2008 سه سال عضو رقیب همشهری بارسلونا، اسپانیول بود. او چهار دربی در مقابل بارسا به میدان رفت و 2 تساوی و 2 شکست نتایج این دیدارها بود.

- سرخیو آگرو در 10 حضورش در مسابقات لیگ در مقابل بارسلونا با ترکیب اتلتیکو مادرید بین سال های 2006 تا 2011، موفق شد 5 بار گلزنی نماید.

- گائل کلیشی در جریان شکست 2-1 آرسنال در مقابل بارسلونا در فینال لیگ قهرمانان اروپا 2006 به میدان رفت. کلیچی و سمیر نصری در کنار سسک فابرگاس و الکس سانگ در تیم آرسنال در دیدار مقابل بارسلونا در یک چهارم نهایی فصل 10-2009 و یک هشتم نهایی فصل 11-2010 هم تیمی بودند.

- جرارد پیکه چهار سال در منچستریونایتد بین سال های 2004 تا 2008 عضویت داشت و 23 بار به میدان رفت، اما هرگز در مقابل منچسترسیتی به میدان نرفت.

- در آرسنال، سسک فابرگاس 9 پیروزی، 2 تساوی و 2 شکست از 13 مسابقه اش در مقابل سیتی به دست آورد. در آخرین دیدارش آرسنال با نتیجه 3-0 در اکتبر 2010 در زمین سیتی پیروز شد که الکس سانگ نیز در آن دیدار گلزنی کرد.

- خسوس ناواس در کنار دنیل آلوز و آدریانو در تیم سویا هم تیمی بوده است و آن ها بارسلونا را در سوپرجام اروپا 2006 با نتیجه 3-0 شکست دادند.

 ویکتوریا پلژن 0 - 3 منچسترسیتی

منچسترسیتی 1 - 3 بایرن مونیخ

زسکا مسکو 1 - 2 منچسترسیتی

منچسترسیتی 5 - 2 زسکا مسکو

منچسترسیتی 4 - 2 ویکتوریا پلژن

بایرن مونیخ 2 - 3 منچسترسیتی


بارسلونا 4 - آژاکس آمستردام

سلتیک 0 - 1 بارسلونا

میلان 1 - 1 بارسلونا

بارسلونا 3 - 1 میلان

آژاکس 2 - 1 بارسلونا

بارسلونا 6 - 1 سلتیک گلاسکو

:201::201::201::201::201::201::201:موضوعات مرتبط : لیگ قهرمانان اروپا،
برچسب ها : بارسا، سیتی، بارسلونا،


تاریخ : سه شنبه 29 بهمن 1392 | 08:02 ب.ظ | نویسنده : MHA 10 | نظرات

تعداد کل صفحات : 27 :: 1 2 3 4 5 6 7 ...

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic